SONBAHAR KOMBİN ÖNERİLERİ (İLHAM): ROSETTA GREY FALL 2016 READY TO WEAR RUNWAY


    Bugün sizlerle sonbaharda tarzınızı belirlerken ilham alabileceğiniz bir defile olan Rosetta Greyin Sonbahar 2016 hazır giyim defilesini paylaşıyorum. Renklerin kullanımı ve sadeliğini ben çok beğendim bakalım sizlerde beğenecek misiniz? 

1. PANTOLON ETEK

    Bu sezon da yine pantolon etekleri bol bol göreceğe benziyoruz. Uzun yıllar devam eden dar paça pantolonlardan sonra böyle bir değişiklik yaklaşık 2 yıldır herkes tarafından bir süre daha devam ettirilecek gibi görünüyor. 

    Pantolon etekler, aslında en kolay ve rahat kombinlenebilecek parçalar. Üzerine giyebileceklerinizin bir sınırı yok gibi görünüyor. Uzun kazaklar, kısa gömlekler, bluzlar, tunikler hepsini tercih edebilirsiniz. Burada da uzun boğazlı bir kazak, kısa gömlek ve kot ceket ve son olarakta kısa bluz ve uzun ceket kullanılmış. Üç tarz da çok hoşuma gitti. Özellikle desenli pantolon etek ve uzun kazak çok güzel duruyor. Bu sonbahar kesinlikle deneyeceklerimden biri oldu.

    Bu pantolon eteklerin kısa olanlarını (culottes) uzun botlarla giyebilirsiniz. Ayrıca midi elbiseleri de böyle botlarla kullanabilirsiniz. Bu tarz botlarda bu yıl moda olan parçalar arasında yerini almış bulunmakta. Eğer bot arayışındaysanız bu botlara da bir göz atın derim. Ayrıca bence pantolon etekler klasik oxford ayakkabılarla da çok güzel oluyor. Daha maskülen bir hava katıyor. 
    

 

2. İSPANYOL PAÇA KISA PANTOLON

    Bu pantolonların boyu kısa olanlarda nasıl duracağı hakkında bir fikrim yok aslında ama duruşuna bayılmış bulunmaktayım. Uzun tunik gömlekle hem spor hem klasik görünüşü bir anda yakalarken, takım olarak giyildiğinde inanılmaz şık durmuş. 3. DAR PAÇA PANTOLON

    Klasik dar paça pantolonlar hepimizin dolaplarında en çok bulunan parçalar sanırım. Bu parçaları da bu sonbahar uzun ceketlerle kombinlemeyi unutmayın :) İsterseniz kısa kimono ceketlerle de çok güzel kombinler yapabilirsiniz.


Yorumlar

  1. Bu kış aklımda pantolon etek ve ekoseli elbise var... Ekoseyi görünce yine aklıma düştü... :))

    YanıtlaSil
  2. seni çok seviyorummm aslı ablaaa :*

    YanıtlaSil

Yorum Gönder