YENİ SERİ: #NASIL YENİLEDİM? #aslıyladeğişim 1 (Kıyafete yeni parça dikimi)


    Eskiden yazdığım taslaklara bakarken bir iki tane kıyafetlere küçük dokunuşlar yaparak onları güzelleştirdiğimi ya da kalitelileştirdiğimi düşündüğüm yazılar yazmışım. Yazım şeklimin ne kadar değiştiğini görseniz emin olun çok şaşırırsınız. Resmen iki üç cümle yazarak her şeyi anlatmaya çalışmışım :D Hem kısa hem de bir sürü cümle düşüklükleri...

    Neyse konumuza dönelim :) Bende bugün o hiçbir zaman yayınlanmamış yazılarımla başlayarak böyle bir seri başlatmaya karar verdim. Sadece yeni kıyafetler dikmek değil de küçük dokunuşlarla hazır kıyafetleri de hem kendinize özel yapmak hem de daha kaliteli hale getirmek çok zevkli olacak diye düşünüyorum :)

    Bu seri de sizlerde bana katılırsanız çok sevinirim :) Kendi yaptıklarınızı da instagramdan (@asliafsaroglu) bana gönderebilirsiniz ya da mail (afsarogluasli@gmail.com) atabilirsiniz. Böylece belli bir sayıda biriktiğinde bende buradan sizlerin isimleriyle paylaşabilirim. :)

    Dikiş dikmeye başladığımdan beridir öğrendiğim en önemli şeylerden biri bence kol, yaka ya da etek uçlarınI parça dikerek toparlamak. Çünkü diktiğiniz kıyafet anında kaliteli bir hale geliyor ve püsküllenmelerden de dikiş izi olmadan kurtulmuş oluyorsunuz. Yapımı da gerçekten çok basit. :)

Malzemeler:
  1. Ana parçanın aynı rengi ya da farklı bir desen veya renkte 20 cm (kalınlığını kendiniz de belirleyebilirsiniz)  x dikeceğiniz kısmın çevresi cm+4 cm dikiş payı
  2. Başka malzeme gerekli değil :D

Adımlar:
      
     1.Kestiğiniz kumaşı eninden ikiye katlayıp düzgünce ütüledikten sonra, yeni iki katlı parçanın uçlarını dikeceğiniz kısmın uçlarıyla hizalayarak yüzü yüzüne gelecek şekilde yerleştirin ve çepeçevre iğneleyin.


     2. İğneledikten sonra düzgünce içten dikin ve ütüleyin.


   3. Son olarak parçanın açıkta kalan uçlarını da önceki dikiş çizgisiyle beraber takip ederek yine yüzü yüzündeyken dikiyoruz, parçayı düzüne çevirdiğinizde işlemimiz bitmiş oluyor. Bugünlük böyle eskilerden bir yazıyla başladım devamı da gelecek inşallah ve yorumlarınızı bekliyorumm :)

Yorumlar

Yorum Gönder