21 bileklikleri, 21 gün kuralı

     Bugün sizlerle bir hedefe ulaşmanızı sağlayacak motivasyon kaynağı olabilecek bileklikler olan 21 gün bilekliklerinden bahsetmek istiyorum :)

     Öncelikle neden 21 gün olduğunu anlatayım. Maxwell Maltz 1960'ta yayımladığı "Psycho-Cybernetics" isimli kitapta bu 21 gün kuralını ortaya koymuştur. Plastik cerrah olan Maxwell estetik ameliyat olan Kadınlardan bazırlarının kendini çok güzel hissetmeye başlarken bazilarinin ameliyat öncesinde ki gibi çirkin hissetmeye devam ettiklerini farketmiş ve bunun üzerine çalışmalar yapmaya başladığında 21 sayısıyla karşılaşmıştır.

     Peki bir alışkanlık kazanmak ya da zaten olan bir alışkanlığı değiştirmek bu kadar kolay mı? Eğer içinizde değiştirme isteği ya da değiştirmek için yeterli bir amacınız yoksa değiştirebilmeniz ya da değiştirmeniz mantıklı olmayacaktır. Ama eğer gerçekten bırakmak istediğiniz ya da kazanmak istediğiniz bir alışkanlık varsa 21 bileklikleri de orada devreye giriyor. Çünkü bu bileklikler farklı renk seçenekleriyle bir motivasyon kaynağı oluyor. :) 

   Diyelim ki bir hedef belirlediniz. Bu hedef için kesintisiz olarak her gün gerekeni yapmalısınız. Çünkü eğer 10.gündeyseniz ve bir gün yapmazsanız bütün bileklikleri çıkarıp 1.günden tekrar başlamanız gerekecektir. 

   Motivasyonunuzu arttırmak adına 21 bileklikleri farklı farklı renk seçenekleri de sağlıyor. Ben çok beğendim ve almak istediklerim listesine girdi. Sizde beğendiyseniz buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz. 

   Ayrıca yeni videomu da izlemediyseniz kanalımı ziyaret etmeyi ve abone olmayı unutmayın :) Youtube Kanalım için Tıklayın.
Yorumlar