Geçtiğimiz haftanın favorisi: Zoella


    Merhaba arkadaşlar :) Yeni bir favorim ile bu hafta da karşınızdayım. Sanırım en severek yazdığım yazılar bunlar :) Nedenini inanın bilmiyorum sadece zevkle yazıyorum :)


    Çok lafı uzatmadan asıl konumuza dönelim. Geçtiğimiz haftanın favorisi blogger ve youtuber Zoe Sugg. :) Gerek kişiliği gerekse tatlılığıyla uzun bir süredir en favori olarak gördüğüm kişidir kendileri :D


    Zoe Sugg 28 Mart 1990 (25) doğumlu İngiliz moda, güzellik ve yaşam tarzı bloggerıdır. Aynı zamanda 9 milyonu geçkin takipçisi olan bir youtube kanalının sahibir.

    Kişisel hayatıyla ilgili biraz bahsetmek gerekirse:

   Kendinden 18 ay küçük bir kardeşi var ve kardeşi de youtuber olarak hayatını devam ettiriyor. -- Joe Sugg / Thatcher joe   Şuan sevgilisiyle beraber yaşıyor ve o da youtuber :D Çok ilginç mi değil mi bilmiyorum ama çevresindeki herkes youtuber :) Sevgilisi-- Alfie Deyes / pointlessblog    Liseye başladığı zaman panik ataklar geçirmeye başlamış ve aşırı kaygı duymasından dolayı çok fazla sosyal ortamlara girememiş. Yinede okul zamanı birçok işte çalışmış ama hiçbirinin kendisine uygun olmadığını düşünmüş. Bu yüzden Zoella ismiyle blogunu oluşturmuş. Üniversiteye başlamayı istememiş ve bir yandan annesinin yanında çalışırken diğer yandan blog yazmış.
    En yakın arkadaşı Louise ile de bloğu aracılığıyla tanışmış. -- Louise / Sprinkle of Glitter
    2012 yılında annesi ve babasının boşanması ve çok korkunç bir ilişki yaşaması sonunda panik atakları onu çok zorlamaya başlamış. Bu zorlanmalara dayanamayan Zoe sonradan sloganı gibi olacak olan "Just say YES!" yani "sadece evet de" cümlesini kurmuş. Ona sunulan tekliflere evet demeye başlamış ve bu bence süper bir fikir. Belkide o kadar çok şey kaçırıyoruz ki sadece korktuğumuz için.. Sonradan düşünüp sonuçları iyi olabilecek fırsatları kaçırmaktansa sonucu kötü bile olsa evet demek ve o fırsatı kaçırmamak çok daha iyi bir seçenek gibi görünüyor. Belki bir gün bende "evet" demeye başlayabilirim.    Zoe aynı zamanda bir çok alanda kendini göstermeye başladı geçtiğimiz yıllarda. İlk olarak kendi güzellik markasını çıkaran Zoe geçtiğimiz ay bu marka ile yeni bir seri de çıkardı.   Bununla da kalmayıp birde son zamanların en hızlı satan kitabını yazdı :) Girl Online türkçede olmak üzere toplam 37 dile çevrildi.Buradan ulaşabilirsiniz. :) 

"Her zaman bir kitap yazmayı hayal etmiştim. Bu hayalimin gerçekleştiğine inanamıyorum. Çevrimiçi kız benim ilk romanım ve onu okuyacağınız için çok heyecanlıyım."


    Son olarak bir şey söylemem gerekirse Zoe' yi birazcıkta olsa kendime benzettiğimden mi yoksa gerçekten çok tatlı ve samimi olduğundan mı sevdiğimi bilmiyorum :) Sizde eğer tanımıyorsanız youtube kanalını ziyaret edip bir fikir edinip buraya yorum yapabilirsiniz :)))  Zoella Youtube Kanalı ve Zoella Blog

Yorumlar

  1. Renkli ve başarılı girişimci Genç yaşında hedefine ulaşabilmiş. Çok hoş. Emeğine sağlık canım . Sevgiler...

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Evet başarılarıda gün geçtikçe artıyor :) teşekkürlerr, sizede kocaman sevgiler :)

      Sil

Yorum Gönder